CDS2 AQUA

AQUA CDS2 je Oxid chloričitý (Chlor dioxid) 0,3% (500ml)

S koncentrací až nad 2000 ppm!

100% kvalita.

Složení: Oxid chloričitý roztok 0,3%. AQUA CDS2 je vodný roztok nasicený oxidem chloričitým s koncentrací nad 2000 ppm. Oxid chloričitý je selektivní oxidant s výbornými antibakteriálními a detoxikačními vlastnostmi. Ničí spolehlivě bakterie, viry, parazity a plísně tím, že naruší jejich povrch oxidací. Reaguje výhradně s patogénními mikroorganizmi a nenarušuje střevní mikroflóru. Oxid chloričitý je látka schválena k úpravě pitné a bazénové vody.

Určeno k čištění a dezinfekci povrchů.

Upozornění: Nepoužívat nezředěný.

 

Každé balení obsahuje:
500ml láhev 0,3% roztoku Oxidu chloričitého, láhev je opatřená bezpečnostním uzávěrem

Balení: zatmavená skleněná láhev

Bezpečnostní list, certifikát původu

Doba trvanlivosti: 6 měsísů

 

CDS2 – Chlorine Dioxide AQUA je varianta MMS. CDS2 AQUA používá metodu reakce chloritanu sodného a hydrogensíranu sodného. Jde o jiný chemický výrobní postup, jehož cílem je získat stejnou účinnou látku – oxid chloričitý, ale v čistší formě, bez vedlejších produktů, které vznikaly při chemické reakci chloritanu s kyselinou citronovou a které způsobovaly u některých lidí zvracení, průjmy a překyselení organismu (zvláště u déledobého užívání).
Vše právě kvůli použití kyseliny citronové ve výrobním procesu (jako vedlejší produkt reakce vzniká např. chlór, chlorovodík, kyselina chlorná, chloritany a chlorečnany).

Terapeuti doporučující MMS tyto projevy popisovali v pozitivní rovině jako projevy detoxikace organismu (tělo vylučuje mrtvé patogeny). Ve skutečnosti to ale mohla často být jen přirozená reakce organismu na toxicitu vedlejších produktů chemické reakce. A také výsledek acidózy – poklesu pH tělesných tekutin (překyselení žaludku, střev a celého organizmu) jako důsledek déledobého požívání.

CDS2 AQUA je poslední, nová verze CDS, kdy se v oddělené nádobě nechá reagovat chloritan sodný – NaClO2 s hydrogensíranem sodným – NaHSO4 a vzniká nejčistější roztok ClO2 ve vodě, kde nejsou žádné nežádoucí a škodlivé sloučeniny. Je to nejčistější známá verze oxidu chloričitého, kdy je vodě je skoro 100% čistota ClO2, lze říci, že 99,9%, což oproti staré MMS s kys.citrónovou, kde byla čistota jen 65% je velký technologický pokrok a obrovský krok kupředu vzhledem k uživateli a uživatelské vlídnosti k organismu i účinnosti.

( CDS2 je třeba skladovat v úplné tmě a lépe v chladu a lze ho pít od 25 do 300 ppm, tedy až 3x silnější jak staré CDS s kyselinou citrónovou nebo HCl, běžná koncentrace CDS2 k pití je od 50 do 200 ppm, dle snášenlivosti konkrétní osoby, na kůži lze používat běžně 500 až 2000 ppm. Naředěné CDS2 AQUA vydrží při správném skladování až týden, ale doporučuji ho dělat raději čerstvé, max. na 2-3 dny dopředu a vždy chránit
před světlem, hlavně slunečním. Koncentrát, dobře uskladněný ve skle, chladu a temnu vydrží 3-6 měsíců. )

Upozornění : Díky své čistotě je CDS2 AQUA a MMS s hydrogensírenem sodným znatelně silnější, než její předchůdci a může způsobit u organismu silnou detoxikační reakci, především pokud je člověk zanešen velkým množstvím patogenů nebo většími a dlouhodobými dávkami chemických léků. Pokud je takovýto stav organismu znám, je třeba velice pozvolna navyšovat od malých dávek a malé koncentrace a vyhnout se tak prudkému a hůře zvladatelnému detoxu, který může být pro člověka nepříjemný a těžko snesitelný. Míra čištění organismu se reguluje individuálně dávkami.